Сенсація! Українська мова – одна з найстаріших у світі!

Сенсація! Українська мова – одна з найстаріших у світі!

Англійська мова походить з прамови, якою розмовляли наші пращури!

Story of English 1 Story of English 2

 

Ця карта показує рух індоєвропейських мов, а це третя частина мов світу, від спільного джерела, котрим є сучасна Центральна Україна (із книги дослідників Роберта Макрама, Уільяма Крена та Роберта Макнійла “The Story of English” – «Історія англійської мови», видавництво Penguin Books 2003).

Я, викладач англійської мови, бачила цю мапу декілька разів у різних українських книгах, але, щоб упевнитися, замовила “The Story of English” з Америки . Мапа там таки є, ось вона! Потім я знайшла таку ж мапу, але в іншому виконанні у книзі  “The History of the English Language” (автор Бріджіт Віней, видавництва Oxford University Press 2008). Подивіться!

The History of EL 1 The History of EL 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я не знаю трьох дослідників з Америки, але повністю довіряю Oxford University Press, бо з превеликим задоволенням користуюся їхніми підручниками вже понад 20 років. Отже, виходить, що англійці знають, звідки виникла їхня мова, а нам про це у школах не розповідали, і ми про себе нічогісінько не знаємо! Британський професор Річард М. Вільсон у Британській енциклопедії пише: «Англійська та більшість інших європейських мов походять із прамови, якою розмовляли десь 5 тисяч років тому у Південній Русі». А росіяни визнавали, що «українці живуть автохтонно, тобто споконвічно на корінній слов’янській землі» (Борис Рибаков, «Новітня концепція», 1990).

Ці факти виглядають сенсаційно, але нічого надзвичайного тут немає. По-перше, знайдені докази свідчать, що на території  сучасної України люди жили 35-40 тисяч років тому, і є сліди технологій ранніх людей. А хто ще не чув про Трипільську культуру, яка датується 6-3 тис. до Р.Х.? Це одне з найяскравіших культурних явищ в історії первісного суспільства всієї Європи. Археологами розкопано величезні протоміста площею 100-450 га на Черкащині, де число мешканців доходило до 10-16 тис. осіб. Люди будували двоповерхові хати-мазанки, виготовляли знаряддя праці та побуту, мали мистецтво, духовність та таке інше. Висновок: якщо наші пращури все це мали, то вони, звичайно, мали і мову!

Я була в різних  історичних музеях світу, але мене нічого так не вразило, як знахідки з нашої прабатьківщини , зокрема у музеї в Трипіллі та Кам’яній Могилі. Навіть у Харківському Історичному музеї можна побачити знаряддя праці, яким приблизно 10 тис. років!

Кам’яна Могила давніша й за Стоунхендж, і за піраміди Єгипта, й за зіккурати Близького Сходу. Хронологія наскальних зображень Кам’яної Могили охоплює величезний період від XXII-XVI тисячоліть до н. е.

Каmyana Mogyla 1 Каmyana Mogyla 2

Кам’яна Могила

Trypillya 1 Trypillya 2

Трипілля

В Ashmolean Museum в Оксфорді є багато артефактів із різних країн (Єгипту, Греції, Риму), але найстаріші представлені там речі -саме з території України. Повірте мені, англійці – люди, які лагідно відносяться до давнини і могли б у свій музей привезти все, що заманеться, з усього світу. Але найдавніші речі знайшлися у нас. І не треба бути істориком, щоб побачити все це.

Ashmol Mus 1 Ashmol Mus 2

 

По-друге, якщо порівняти європейські мови з українською, можна помітити, що є багато схожих слів. Наприклад, у німецькій: Dach – дах, Schublade – шухляда, Rat – порада, Zwiebel – цибуля, Serviette – серветка.  У французькій: cravat – краватка, parapluie – парасолька і т. п. А коли подорожуєш Чехією або Польщею, то саме українська, а не російська стає в нагоді, і ти, не знаючи мови, розумієш усе. Навіть санскрит, одна з найстаріших мов у світі, дуже схожа на українську.

 

Звичайно, сучасна українська мова не є прототипом мов Індоєвропейської  групи, але вона найближча до прототипу. Кожен може зробити з цієї інформації свої висновки…  Мій висновок такий: нам, українцям, або людям, які знають українську мову, повинно бути дуже легко вивчати іноземні мови, принаймні легше, ніж іншим. Наша рідна мова надає нам хисту для вивчання іноземних мов, бо вона найстаріша. Не вагайтесь! Приходьте до нас вивчати англійську, німецьку або французьку!

Вікторія Делюкіна,

Tramontana Creative Language Centre.

 

Література:

  • «Філософія українського слова»Сергій Піддубний, ТОВ «КОД», 2005
  • «Капітанівка, нарис про село у центрі України» Володимир Васильченко, «Майстерня друку», Черкаси 2014
  • «Від Трипільської культури до сучасності», Товариство Коло-Ра 2006
  • «The Story of English» Robert McCrum, Robert MacNeil, William Cran, Penguin Books 2003.
  • «The History of English Language”, Brigit Viney, Oxford University Press 2008.
  • Encyclopedia Britannica
  • “Кам’яна Могила світова пам’ятка давньої культури”, Борис Михайлов, видавництво “Дике Поле”, 2011

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Введите свой e-mail и получайте новости сайта прямо на свой электронный ящик:
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Создание сайтов на CMS WordPress. Тел. +38 (097) 24-88-624, Игорь
GoTOP